Loader
İnşaat Sektörü yapısal reform bekliyor…
274
post-template-default,single,single-post,postid-274,single-format-standard,bridge-core-2.5,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-23.5,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.1,vc_responsive
 

İnşaat Sektörü yapısal reform bekliyor…

İMSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Andıç, “2019’da beklenen yapısal reformlar ile sektör tekrar hareketlilik kazanacak” dedi.

Yaşanan iç ve dış kaynaklı gelişmelerin ekonomiyi ve piyasaları daralttığını ancak yıl sonuna doğru ivmenin olumlu yönde yükseldiğini belirten İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İşadamları Derneği (İMSİAD) Başkanı Mustafa Andıç, “Hepimizin malumu olduğu üzere bu yıl içerisinde ekonomik olarak bir takım inişler çıkışlar yaşadık. Türkiye güçlü bir ülke ve dolayısıyla güçlü bir ekonomiye sahip. Alınan önlemlerin de önemli katkısı olduğunu düşünüyorum” dedi.

Sektörün eski günlerine dönmesi için bir takım düzenlemeler beklediklerinin altını çizen Andıç, “2019’da beklenen yapısal reformlar ile sektör tekrar hareketlilik kazanacak” diye konuştu. Bursa inşaat sektörünü ileriye taşımak için üye ziyaretlerine hız veren İMSİAD yönetimi Öndül Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Öndül ve Elite Prefabrike Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Tuncer’i ziyaret etti.